Ile kosztuje standardowe badanie kannabinoidów?

KONOPIE, MEDYCZNE CANNABIS, MARIHUANA...
Metody badania kannabinoidów

Hplc Machine
Badanie kannabinoidowe przeprowadzone w certyfikowanym laboratorium przy użyciu maszyny HPLC. Koszt: 100-200 Euro

Badanie kannabinoidów prowadzić można w certyfikowanych laboratoriach przy użyciu urządzenia HPLC (High Pressure Liquid Chromatography) lub maszyny GC-FID / MS (chromatografii gazowej – płomieniowej detekcji jądrowej / spektrometrii masowej). Koszt analizy kannabinoidowej tymi metodami waha się w granicach 100 – 200 € na próbę.

Laboratoria, które są w stanie zbadać Twoją próbę metodą HPLC

Większość z tych laboratoriów jest w stanie dostarczyć pełną analizę próby (testy potencji, bakterii, pestycydów, a także terpenów). Przypominamy jednak, że w większości krajów (także w Polsce) obowiązuje restrykcyjne prawo w zakresie posiadania i uprawy konopi indyjskich.

Wysyłanie próbek materiału do laboratorium wiąże się z ryzykiem poniesienia konsekwencji prawno-karnych.

METODA BADAŃ PREZENTOWANA PRZEZ ALPHA-CAT

Metoda Alpha-Cat jest najbardziej przystępną z metod dostępnych na rynku i pozwala na przeprowadzenie analizy kannabinoidowej próby za średnio 39 zł

Metoda Alpha-Cat daje możliwość wykrycia obecności 6 głównych kannabinoidów: CBD, CBN, THC, THCV, CBG, CBC. Równocześnie możliwa jest ilościowa analiza skuteczności wyżej wspomnianych kannabinoidów, przy średnim koszcie wynoszącym poniżej 39 zł na próbę. W przypadku badań przeprowadzanych na szeroką skalę koszt ten może być jeszcze niższy.

STATUS PRAWNY ZESTAWÓW TESTOWYCH ALPHA-CAT NA ŚWIECIE

UNODC Logo
UNODC zaleca stosowanie metody TLC w celu badania konopi indyjskich

Zestaw Testowy Alpha-Cat jest w pełni zgodny z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi bezpieczeństwa i jakości materiałów roślinnych (WHO / PHARM / 92.559).

Metoda analizy oparta na chromatografii cienkowarstwowej jest metodą rekomendowaną przez UNODC w celu badania i identyfikacji kannabinoidów zawartych w konopiach indyjskich oraz pochodnych produktach konopnych.

Metoda TLC jest zgodna z GMP i jest certyfikowana przez USP (American Pharmacopoeia Convention), która jest organizacją non-profit, określającą standardy bezpieczeństwa, mocy, jakości i czystości leków, składników żywności oraz suplementów diety w zakresie produktów wyprodukowanych, rozprowadzanych i spożywanych na całym świecie. Normy narkotykowe USP są egzekwowane w Stanach Zjednoczonych przez Food and Drug Administration i są one stosowane w ponad 140 krajach.

Sprawdź, kto korzysta już z naszych Zestawów Testowych Alpha-Cat!