CO TO JEST ZESTAW TESTOWY ALPHA-CAT?

Zestaw testowy Alpha-Cat to narzędzie analityczne będące połączeniem prostej techniki analizy materiału przy pomocy cienkowarstwowej chromatografii (TLC) oraz specjalnego, płynnego odczynnika stosowanego w metodzie cienkowarstwowej.

Cannabis Test Finger Print

Dzięki nowej metodzie jesteśmy w stanie wyróżnić poszczególne składniki czynne oraz zwizualizować je dzięki specyficznej reakcji barwiącej kannabinoidów zawartych w konopiach. Metoda Alpha-CAT umożliwia wykrywanie oraz identyfikację sześciu głównych kannabinoidów obecnych w konopiach indyjskich. Są to:

 • Kannabidiol (CBD)
 • Kannabinol (CBN)
 • Tetrahydrokannabinol (THC)
 • Tetrahydrokannabiwarin (THCV)
 • Kannabigerol (CBG)
 • Kannabichromen (CBC)

0,1 grama to minimalna ilość materiału badawczego konieczna do przeprowadzenia testu, zapewniająca trafność i skuteczność przeprowadzonej próby kannabinoidowej. Testowany materiał badawczy może przyjmować formę suszu, żywicy, oleju, nalewki oraz produktów żywnościowych.

Alpha-CAT cannabis test

Zestaw Testowy Alpha-Cat pozwala na analizę i ocenę poszczególnych odmian konopi indyjskich poprzez:

 • Wykres wykazujący siłę i stężenie THC oraz CBD
 • Profil chemotypowy / kannabinoinowy szczepu
 • Wykres chemotypowy ukazujący oczekiwany efekt farmakologiczny
 • Analizę wyników i przyporządkowanie najskuteczniejszej formy i odmiany konopi na jej podstawie.

ZESTAW TESTOWY ALPHA-CAT

Zestaw Testowy MINI Alpha-Cat

2 płytki

Ilość testów*:

– Analiza THC i CBD: 8

– Profil chemotypowy: 2

Zestaw Testowy DUŻY Alpha-Cat

10 płytek

Ilość testów*:

– Analiza THC i CBD: 40

– Profil chemotypowy: 10

Mobilne Laboratorium Alpha-Cat

100 płytek

Ilość testów*:

– Analiza CBD, CBN, THC, THCV, CBC, CBG: 400

– Profil chemotypowy: 100

* Każda płytka TLC umożliwia przeprowadzanie testu czterotorowo. Pełna analiza wykorzystuje wszystkie 4 pasy ruchu 1 szczepu. Aby uzyskać profil chemotypowy swojego szczepu, wystarczy wykorzystać do tego jeden z torów płytki TLC.

DO WYKONANIA TESTU NIEZBĘDNE SĄ

 • Zestaw Testowy Alpha-CAT
 • Próbki produktów konopnych (kwiaty, olej, żywica, haszysz, produkt spożywczy itp.)
 • Waga cyfrowa
 • Pomieszczenie o dobrej wentylacji (okap połączony z systemem filtrującym)
 • Skaner fotograficzny (alternatywnie: aparat cyfrowy lub ksero)

PRZEPROWADZENIE BADANIA METODĄ ALPHA-CAT

Metoda analityczna Alpha-Cat oparta jest na równoczesnym rozdzieleniu kannabinoidów, aby w prosty i oszczędny sposób dostarczyć informacji na temat profilu chemicznego każdej próby. Sposób Alpha-Cat wyróżnia niektóre obojętne i kwaśne kannabinoidy poprzez przedstawienie ich w postaci jasnych plam różniących się od siebie wzajemnie rozmiarem i kolorem.

Profil chemotypowy prezentuje ilość kannabinoidów i ich względne stężenie. Im stężenie jest wyższe, tym bardziej intensywny okazuje się kolor plamy. Alpha-Cat daje możliwość sprecyzowania obecności kannabinoidów w każdej próbie materiału, ukazując jednocześnie poziom każdego z nich.

Metoda Alpha-Cat umożliwia każdemu, bez względu na wykształcenie oraz tło naukowe, na przeprowadzenie testu kannabinoidowego definiującego aktywny profil konopi indyjskich w różnorakiej postaci, m.in. kwiatów, żywicy, oleju, koncentratów czy produktów spożywczych.

Rodzaje próbek zawierających kannabinoidy. Od lewej: Bedica®, Bedrocan®, nalewki, kwiat, haszysz)
Rodzaje próbek zawierających kannabinoidy. Od lewej: Bedica®, Bedrocan®, nalewki, kwiat, haszysz)

W JAKI SPOSÓB NALEŻY ANALIZOWAĆ WYNIKI?

%CODE3%

Płytka TLC barwiona jest w wyniku zanurzenia jej w specjalnym odczynniku dołączonym do Zestawu Testowego Alpha-Cat. W wyniku działania barwnika, plamy pojawiają się natychmiast. Ilość, rozmiar oraz barwa uzyskanych plam zależna jest wyłącznie od parametrów środowiskowych występujących podczas uprawy roślin oraz ich genetyki. Im większa jest plama, tym wyższa jest koncentracja składnika aktywnego.

Kombinacja powstałych plam nazywana jest profilem chemotypowym. Otrzymany w wyniku testu profil chemotypowy dotyczy jedynie badanego materiału. Pochodzące z niego produkty pośrednie, takie jak artykuły spożywcze, oleje, haszysz czy żywica mogą różnić się nieznacznie składem chemicznym oraz ukazują odmienny profil kannabinoidowy.

Wykres THC umożliwiający kalibrację oraz odczytanie wyników z płytki TLC dołączony do Zestawu Testowego Alpha-Cat.

 

Kombinacja wszystkich kannabinoidów obecnych w poszczególnej odmianie konopi odpowiada za skutki działania danego materiału badawczego, jak również za spowodowane skutki uboczne. Samopoczucie po zażyciu konopi indyjskich różni się znacząco w zależności od odmiany konopi oraz użytkownika i mieści się w zakresie od wysokiej euforii do poczucia ciężkości i senności. Wpływ na wywołany efekt ma obecność THC oraz CBD i CBG. Niewielka różnica w poziomie THCV, CBG lub CBC pomiędzy odmianami ma ogromny wpływ na odczuwalne działanie materiału badawczego.

 

 

ZALECENIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

 • Zestawy Testowe Alpha-Cat® są w pełni zgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie bezpieczeństwa i jakości medycznej materiałów roślinnych (WHO / PHARM / 92.559).
 • Nasze metody są zgodne z wytycznymi i zaleceniami organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa.
 • Wszystkie nasze zestawy są w pełni zgodne z wytycznymi w zakresie analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (HACCP).

Zestawy Alpha-Cat zawiera butelki chlorowanych węglowodorów, oznaczone jako niebezpieczne oraz następujące środki ostrożności, które powinny być zachowane przy każdorazowym przeprowadzeniu analizy:

 

 

Przed rozpoczęciem przeprowadzania testu kannabinoidowego należy uważnie zapoznać się z instrukcją! Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *